Žákovský turnaj v Rudolticích

TURNAJ ŽÁKŮ SLEZSKÉ RUDOLTICE                              28.6.2014

V sobotu 28.6.2014 odehráli v rámci ukončené sezony Osoblažští žáci turnaj ve Slezských Rudolticích. Turnaj byl určen pro kategorii starších žáků, tudíž na turnaj za Osoblahu nastoupili ti věkově starší.   Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů: Osoblaha, Slezské Rudoltice, Bohušov, Juventus Bruntál,  Glubczyce, výběr Osoblažska, Zátor, Dobratice.  Osoblaha byla přidělena do skupiny se Zátorem, Glubczycemi, Bohušovem.   Utkání se hrála  2x 10 minut, počet hráčů na hřišti 5 + 1.
    V prvním utkání osoblažští nastoupili se Zátorem a vyhráli jej 4:0.  Vstup do turnaje se vydařil a v druhém utkání porazili Bohušov 7 : 0, to byla spíše povinnost.  V boji o první místo ve skupině, pak sehráli vyrovnané a určitě nejlepší utkání ze všech,  na celém turnaji,  s Glubczycemi, kdy prohráli nejtěsnějším rozdílem 1 : 0.   Hráči Glubczyc byli viditelně urostlejší a vyšší postavy, co se týče fotbalové stránky i vyspělejší.  V tomto utkání byla vidět hlavně bojovnost osoblažských hráčů a brankář Suchánek, který chytil minimálně 3 další tutové šance.  Po těsné porážce, postoupili osoblažští do semifinále, kde jim bylo soupeřem družstvo Juventusu Bruntál, které druhou skupinu vyhrálo.  Postup ze skupiny osoblažské zřejmě uspal a co předvedli v druhé polovině turnaje, bylo jako černá můra.  Velká nevyrovnanost ve výkonech, která osoblažské provázela celou sezónu  znamenala, že Juventus Bruntál po 5 minutách utkání vedl 3 : 0, kdy první branku dostali po 15 vteřinách.  Celých prvních 10 minut osoblažští doslova prospali. Druhá půle najednou přinesla zase opačný pohled. Soupeř se vlastně pouze bránil a byl viditelně unaven. Osoblažští však stačili pouze korigovat  na 3 :1. Po zbytečné prohře, tak osoblažští museli nastoupit k utkání o třetí místo, kde byl soupeřem výběr Osoblažska. Kdo si myslel, že osoblažští toto utkání jasně ovládnou, byl opět velice zklamán. Snad nejhorší zápas za celé jaro, tak by se toto utkání dalo označit. Osoblažští bez zájmu a nadšení dovolili soupeři vstřelit opět tři branky, kdy poločas skončil  1 :0.  Druhá půle přinesla nejen bouřku na obloze, ale i v proslovu trenéra k mužstvu o přestávce.  Bohužel, ani to nepomohlo. Spíše naopak. Osoblažští úplně odpadli a probudili se až 2 minuty před koncem, kdy snížili na 3 : 1. Po rozehrávce snížili na rozdíl jedné branky, ale to již bylo vše, konečný výsledek 3 : 2 pro Osoblažsko.  Utkání prohráli a skončili na 4. místě.
     Konečné 4. místo na turnaji je drobným zklamáním, ale důležité bylo, že si kluci zahráli a nikdo se nezranil.  V zápasech s Juventusem Bruntál a výběrem Osoblažska bylo možná nevýhodou, že se hrálo pouze 2 x 10 minut, neboť soupeři vsadili vše vždy na začátek utkání, což jim vyšlo. V druhých půlích se vždy bránili, ale opět se ukázalo, že utkání osoblažských jsou jako den a noc a trenér osoblažských žáků má zřejmě hodně silné srdce,  neboť to ve zdraví ustál.
    Osoblažští odjížděli na turnaj v roli černého koně a byli pasování na jednoho z favoritu turnaje. To se ukázalo v boji s celkovým vítězem turnaje Glubczycemi, kdy prohráli nejmenším rozdílem 1 : 0 a soupeře dokázali nejvíce potrápit.  Jako nejlepší hráč osoblažských byl na turnaji vyhlášen pořadateli a dalšími vedoucími družstev Jakub Procházka.
    Turnaj byl zakončením sezóny. Nastali prázdniny a tak přejeme všem hráčům, ať se jim prázdniny vydaří a první trénink začne  až  22.7.2014 v 17:30 hod. na hřišti.  Sezona žáku by měla začít až na konci srpna, to vše se, ale dozvíme po losovacím aktivu a počtu přihlášených družstvech do soutěže.

Po 7. červenec 2014, 11:11:56 CEST