Žáci s Bohušovem a Jindřichovem

Bohušov - Osoblaha
Stejně jako u mužů, i našim našim žákům se rozběhla sezóna, kde je oproti předchozím ročníkům čeká dalších 13 kvalitních soupeřů. Co se žákovského mužstva týče, tak oproti loňské sezóně došlo ke změně k hráčském kádru. Mužstvo opustili K. Kočí, M. Suchánek, M. Kocián, kteří byli oporami mužstva. K tomu se dále přidal R. Kocourek, který se přestěhoval do Ostravy. Pro mužsvo hrající v soutěži 7+1 to znamená odchod poloviny základní sestavy. Omlazené mužstvo tak nastoupilo v prvnímu zápasu v Bohušově. Jak to dopadne a jak si poradí nově složené mužstvo se soupeřem ? To byla otázka pro trenéra Kociána.
Osoblažští se na svého soupeře vrhli hned od úvodních minut a do ničeho jej nepustili. Poločas byl 0:9 pro hosty a o výsledku již bylo rozhodnuto. Končený stav 0:16 hovoří jasně. Naši žáci své utkání zvládli na jedničku o po brankách : Peterka - 3, Čihánek - 3, Procházka - 3, Rác - 3, Červinka - 2, Dymáček R. -1, Kocourek - 1 ( tento odehrál asi poslední utkání za FK ), si osoblažští připsali povinné tři body.
Sestava : Suchánek, Červinka, Procházka, Bernaťák, Čihánek, Peterka, Rác, Dymáček R., Dymáček M., Kočí A., Kočí D.
Trenér Kocián, zastupující v zápase Horňák.

Jindřichov - Osoblaha
K druhému zápasu osoblažští žáci odjeli ve středu 3.9. 2013 do Jindřichova, který v loňské sezóně sezóně suverénně vyhrál celou soutěž, aniž by okusil hořkost porážky. Ve dvou loňských zápasech osoblažští prohráli v celkovém skóre 22:2 pro Jindřichov.
Při pohledu na nastupující mužstva bylo patrné, že se obě mužstva vyrovnala nejen věkově, ale také výškově. Začátek utkání vyšel lépe našim žákům, kteří se svého soupeře nezalekli, ale byli to oni, kdo byl od úvodních minut lepším týmem. Svou bojovnost předvedl Čihánek, který během úvodních 15- minut 2x skóroval a za tohoto stavu skončil první poločas, přestože osoblažští měli několik dalších velmi slibných příležitostí. Druhá půle zastihla naše žáky hodně osnující , neboť po 10 minutách Jindřichov po nedůrazném bránění Procházky snížil na rozdíl jediné branky. Poté, co se osoblažští vrátili k základní sestavě, začali svého soupeře opět přehrávat. Po třech brankách Peterky, který odehrál velmi dobrý zápas již skóre narostlo 5:1 pro Osoblahu. Domácí ještě snížili, ale konečný výsledek 5:2 byl velmi příjemný pro trenéra Kociána a zasloužený pro osoblažské žáky. Za bojovnost a dobrou hru je nutno pochválit celé mužstvo a nezbývá než si přát, aby žáčci na své úvodní dvě vítězství navázali v sobotu na domácím hřišti.
Branky : Peterka - 3, Čihánek - 2
Sestava : Suchánek, Červinka, Bernaťák, Procházka, Čihánek, Peterka, Rác, Dymáček R. Dymáček M. Kočí A.