Ž : Osoblaha - Bruntál 1:5

Sobota 1. 11. 2014

Žáci odevzdali všechny body
      Osoblaha - Bruntál 1:5 (0:2)

První listopadový den se utkali na domácím hřišti naší žáci s neznámým mužstvem Slavoje Bruntál.  Osoblažští byli před utkání na druhém místě, hosté na 4. místě.    Domácí chtěli na svém hřišti vyhrát a zajistit si tak druhé místo v tabulce s minimálním odstupem na první Horní Benešov. Hosté však  v posledních utkáních zaznamenali samá vítězství a to zcela jednoznačnými  výsledky, což jasně ukazovalo, že jsou velice silným mužstvem.   Poté, co hosté dorazili, zůstali osoblažští mladíci stát zcela v úžasu. Hostující mužstvo tvořili z 99 procent samé dívky, pouze jeden chlapec.  Ten překvapený úžas ve tvářích osoblažských chlapců, byl patrný po celé utkání a na samém konci jim asi pěkně zhořknul.
     Hned od první minuty byli hosté lepším týmem. Na nerovném hřišti si lépe přihrávali, byli rychlejší a co víc, i důraznější v osobních soubojích.   Po 10 minutách hry, předvedla jedna z hostujících dívek, jak je hra jednoduchá. Vzala míč na své půli, předběhla všechny osoblažské a v klidu dala první gól.  O pár minut později to bylo již 2 :0.   Domácí hráči  si v první půli vytvořili, asi  slovy,  dvě  dobré příležitosti, ale jako by v nich převládal ostych, strach a možná i zamilovanost.   Ani jednu dobrou příležitost neproměnili . Poločas tak zaslouženě hosté vyhráli  2 :0.  Přestože  se v kabině domácích přehnala o poločase bouřka a krupobití, na výrazu ve tvářích hráčů se nic nezměnilo a druhý poločas  se začal úplně stejně. Domácí hráči  ustupovali v osobních soubojích, kazili spoustu přihrávek a hostujícím hráčkám galantně dávali přednost. Aspoň v tom ukázali, že jsou vedeni ke slušnosti.   Po 15 minutích druhé půle, se začali domácí hráči konečně prosazovat a dokázali s nařízené penalty snížit Lukášem Suchým  na 1 :2.  Poté  co vstřelili kontaktní  gól,  si však po pár minutách a špatné přihrávce,  ztrátě míče nechali vstřelit třetí branku, která rozhodla utkání.  Domácí zcela odpadli a už se na nic nezmohli. Hosté  přidali v krátké době další dvě branky a domácí trenér tak stáhl všechny zamilované starší osoblažské hráče  ze hřiště.  Mladíci, kteří naskočili na zbývajících  10 minut se již nedali uhranout půvaby hostujících dívek, již branku nedostali a tak utkání skončilo  zcela zaslouženě  výhrou hostí v poměru 1 :5.   Druhá porážka v sezóně znamená, že osoblažští si se ziskem 27. bodu drží stále 2. místo, ale soupeři se na ně již dotáhli.    Poslední utkání odehrají  osoblažští v sobotu 8.11.2014 na hřišti v Jindřichově, kde se hraje o končené druhé místo v tabulce po podzimní části.