Ž : Lichnov - Osoblaha

K poslednímu jarnímu venkovnímu zápasu odjeli osoblažští žáci do Lichnova. Lichnov měl o 6 bodů více a byl na pátém místě v tabulce. Osoblažští  pokud pomýšleli na posun v tabulce na vyšší příčky, museli vyhrát.  Úvod utkání přinesl z obou stran velice nepřesný a nekvalitní fotbal. Dá se říci, že osoblažští zahráli snad nejhorší poločas za celé jaro.  Na neupraveném, hrbolatém hřišti s vysokou trávou se osoblažští dlouho nemohli prosadit.  Nepřesné a nedůrazné přihrávky často končili na kopačkách domácích, kteří se snažili prosadit pouze z rychlých protiútoků. Osoblažští se tlačili dopředu, byli lepším týmem,  ale jejich snaha končila tak 10 metrů od brány,  kde bylo postaveno 5 bránících domácích hráčů.  Po dvou osoblažských nevyužitých šancích vzal u své branky míč domácí hráč s č. 10, který prošel přes celé hřiště a dal gól.  Osoblažští ještě více znervózněli a přestalo se jim dařit úplně. Domácí hráči hráli  na hranici tvrdosti, zvláště jedinec  s č. 10, který dělal osoblažským velké problémy.  Do poločasu již žádné další branky nepadli, neboť osoblažští žádné nedali, a to měli nejméně čtyři velmi dobré šance  a Lichnovu chytil dvě stoprocentní šance Suchánek.  Poločas skončil 1 : 0 pro domácí.  O poločase proběhla malá bouře na lavičce osoblažských.  Doslova vyčištění žaludku, tak by se to dalo nazvat.  O tom, že to nakonec pomohlo se hráči přesvědčili sami.  Jak již bylo řečeno, na nekvalitním hřišti, se kombinační fotbal hrát nedal, musela přijít bojovnost a vůle.  Po 15 minutách stálého tlaku ze strany osoblažských,  vyrovnal střelou z dálky Peterka.  Už to vypadlo, že se skóre přehoupne na druhou stranu, ale opak byl pravdou. Z ojedinělého útoku dal gól Lichnova neobsazený hráč.  Opět nastalo dobívání  brány  Lichnova ze strany Osoblažských.  Kýžené vyrovnání zařídil svou první brankou  Jirka Baláž, který se prosadil 62 minutě.  Osoblažší chtěli vyhrát, a tak  se tlačili do útoku. Toho využili domácí, kteří postupovali snad tři minuty před koncem hrací doby na Suchánka a dali gól.  Po vzneseném protestu z důvodu regulérnosti braky pro ofsajd, však branka nebyla nakonec po zásluze uznána. O tom, že se hraje až do koce se tentokrát přesvědčili domácí, kteří jednu minutu před koncem neuhlídali Procházku, který vstřelil vítěznou branku.  Po následné rozehrávce domácích vybojoval míč  Ruman  a stanovil konečný výsledek 2 :4 pro osoblažské, kteří si tak připsali důležité tři body.
    Své poslední utkání odehrají osoblažští před svými fandy a rodiči v sobotu 21.6. od 15:00 hod., kdy soupeřem jim bude sousední Bohušov.
Branky : Peterka, Baláž, Procházka , Ruman
Sestava :                                                                            Suchánek     (pro nevolnost nenastoupil  Suchý J.)
                                                               Bernaťák                             Červinka              Čihánek ( Dymáček R.)