Světlá Hora - Osoblaha 2:0

Světlá Hora - Osoblaha

2:0

Muži

Osoblaha odjížděla do Sv. Hory v roli vyzyvatele v souboji o druhé místo v tabulce. Domácí měli před zápasem o bod víc než osoblažští borci. Vedoucí Jindřichov měl sehrát svůj zápas tohoto kola na hřišti v Břidličné a dalo se očekávat, že nějaký ten bod ztratí.

Hráči Sv. Hory hned v úvodu zmáčkli Osoblahu na jejich polovině a tlačili se dopředu. Po sérii narážeček měli první velkou šanci domácí, ale v klíčové chvíli se domácímu útočníkovi trochu zamotal míč pod nohama a nedokázal překonat našeho brankáře. V zápětí kontrovali hosté velmi pěknou akcí po ose Mondek - Korchan - J.Golias. První jmenovaný ze středu hřiště vyslal na levé straně rozběhnutého Korchana, ten přesnou přihrávkou po zemi našel na zadní tyči, na hranici malého pokutového území, J.Goliase, tomu ale zakončení nevyšlo a míč poslal mimo 3 tyče. To byla velká škoda. Osoblaha hrála v netradičním rozestavení 4-5-1, což měl být klíč k tomu, podmanit si střed hřiště a eliminovat tvořivé hráče soupeře. To se v určitých fázích utkání dařilo. Ale chybělo víc důrazu, bojovnosti a hlavně pohybu. Záložníci málo a někdy pozdě doplňovali osamoceného Kaldu v útoku. Nutno přiznat, že defenzíva domácích pracovala dobře a o hru dopředu se pokoušeli především po křídlech. Když už se zdálo, že se poločas dohraje bez branek, přišla poslední příležitost domácích a šťastné zakončení, které vedlo k prvnímu gólu zápasu. Poločas tedy, dá se říct zaslouženě 1:0.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Osoblaha, slušně kombinovala a byla znát větší aktivita a snaha vyrovnat. Přišli i možnosti. Bohužel Kaldu vychytal domácí brankář, který vytěsnil jeho jedovku na roh. Hosté si vypracovali jistou převahu, ale paradoxně se z druhého gólu radovali opět domácí. Dlouhý, vysoký balón letící na zadní tyč náš brankář jen nešťastně líznul prsty k protihráči a ten ne-příliš důrazně zakončoval. Náš stoper se ještě snažil míč skluzem na brankové čáře vytěsnit mimo bránu, ale ten se od tyče dostal do až do sítě. Další laciná branka byla vodou na mlýn domácích. Na hřišti se začalo přitvrzovat a některé zákroky hraničily s vyloučením. Rozhodčí však tyto momenty přehlížel a dění na hřišti neměl pod kontrolou. To samozřejmě vyvolalo menší potyčky mezi hráči a zápasu to nijak nepomohlo. Hra se začala kouskovat, což domácím vyhovovalo. Do konce druhé půle bylo vidět ještě pár pokusů na obou stranách, ale nic se už na skóre nezměnilo a Osoblaha se vrací domů s prázdnou.

Další kolo sehrají hráči Slezanu Osoblaha na domácím hřišti proti Staré Vsi, kde by si mohli spravit chuť. Utkání se hraje v sobotu 5.5 2012 v 16:30.

Trenér:   M. Balicki

Sestava:   Tošenovský,Vašut, Hvížď, Krupa (Dostál), Luk. Tužinčin, Pavlíček, Štejdíř, Korchan, J. Golias, Mondek (Fiedor), Kalda (A. Go
Ne 29. duben 2012, 20:37:59 CEST