Stará Ves - Slezan Osoblaha 3:6 (1:0)

2.11. 2013

K zápasu do Staré Vsi jsme po dlouhé době cestovali v celkem kompletní sestavě. Po nucené pracovní absenci  se do sestavy vrátil Dan Kalda, který byl správně " nadržený "  a ihned se stal hvězdou utkání, neboť 4x rozvlnil síť soupeřovy brány a ještě přihrál na jeden gól. Po prvním poločase  však moc nenasvědčovalo tomu, že dojde k takovým střeleckým hodům.  Neskutečným druhým poločasem jsme ovšem zcela obrátili skóre zápasu v náš prospěch a ovládli samotné utkání.  Takže z tohoto pohledu je samozřejmě velká spokojenost. S čím spokojen však určitě nejsem je to, že jsme, z mého pohledu,  prohrávali velké množství  vzdušných soubojů po rohových kopech a vůbec centrovaných míčů do naší šestnáctky.

Ale již k samotnému utkání. Již ve 2. min jsme měli první velkou možnost ke skórování, kdy se po centru Jožky Fiedora z pravé strany dostal k  hlavičce Tomáš Korchan, ale pouze trefil domácího brankáře. Po chvíli se dostal ke střele Honza Pavlíček zpoza šestnáctky, ale mimo. Hosté zahrozili protiútokem, ale Honza Tošenovský byl připraven. V končící desetiminutovce  ještě  po individuální akci vystřelil mimo Andreas Golias, ale pak se již ke slovu dostali domácí, kdy po špatné rozehrávce Lukáše Tužinčina na půlící čáře dotáhli akci do gólového konce , 20 min. - 1:0. Vzápětí jsme mohli vyrovnat, kdy po Lukášově zahrávaném volném kopu se míč snesl na hlavu Dana Kaldy, který jej pouze lehce tečoval a ten následně skončil na tyči. Další šance přišla po chvíli, kdy centr z levé strany od Andrease našel  opět Dana, ale jeho hlavičku  zlikvidoval opět domácí brankář. Poté byla  šance  po rohovém kopu, který zahrával Andreas, hlavičku Tomáše Korchana však domácí brankář vyškrábl nad břevno. Neustále jsme se tak tlačili v prvním poločase k domácí bráně, ale bez gólového úspěchu.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme být trpěliví, pokračovat v nastolené hře a góly určitě přijdou. Toto se vyplnilo již v 55 min., kdy Tomáš Korchan vyslal do ulice Dana Kaldu a ten střelou k pravé tyči nedal domácímu brankáři šanci - 1:1.  Z tohoto stavu jsme se však neradovali dlouho, neboť již po minutě se domácí dostali opět do vedení a to, kdy si po standardní situaci jeden z domácích hráčů  počkal u levé tyče na dlouhý zahrávaný míč a z bezprostřední  blízkosti překonal Honzu Tošenovského - 2:1. Odpověď z naší strany přišla již přišla po dvou minutách, kdy Honza Pavlíček dloubnul přes obranu míč na Dana Kaldu a ten v souboji s domácím brankářem opět nezaváhal - 2:2. Probíhala 62 min. utkání a my se dostali do vedení, když se po rohu Andrease míč dostal k nohám Marka Vašuta, který levou nohou poslal míč k levé tyči domácí brány - 2:3. Přišla 65 min. a další gól do domácí brány, kdy Danek Kalda vybojoval míč u brankové - autové čáry a poté jej naservíroval  před bránu Janisovi Goliasovi, který zblízka málem protrhl síť - 2:4. Domácí však stále hrozili rychlými útoky a nakopávanými míči. Jejich hlavičky a střely však naštěstí vždy končily mimo naši bránu. A tak jsme se opět mohli radovat my a to v 75 min. , kdy Jožka Fiedor z pravé strany vhazoval aut na Danka Kaldu, ten se s míčem obtočil kolem domácího obránce a z úhlu trefil k zadní tyči  - 2:5. Domácí  ještě chtěli vykřesat naději  a  v 85 min. střelou v šestnáctce překonali  Honzu Tošenovského - 3:5.  Veškeré spekulace o výsledku utkání  ale utnul Dan Kalda v 90 min.  Po  krásné akci,  kdy  Andreas Golias,  míč ze středu poslal na levou stranu Janisovi Goliasovi, jenž míč potáhl a poté před bránou, na malém vápně  vybídl ke skórování nabíhajícího Dana Kaldu - 3:6. Následně bylo utkání ukončeno a my se mohli radovat z cenné výhry ze Staré Vsi.

Branky : Kalda - 4x, Vašut, J. Golias

Sestava :               Tošenovský