FK Slezan Osoblaha - ČSSS Vysoká 1:3 (1:1)
Branka : Korchan

Sestava : Červenka - Šrubař, Tužinčin, Vašut, Urban - Balog, Fiedor, Hejtmánek, A. Golias - Korchan, Skotnica

střídali : Štejdíř, Hrádela, Kundráč, Kocián
Trenér : Martin Kocián

V prvním podzimním utkání přivítali osoblažští na svém hřišti nováčka soutěže Vysokou. Vysoká, která do Okresního přeboru postoupila nenechala nic náhodě a přivedla do mužstva tři nové hráče. Osoblažstí, se naopak museli v prvním utkání obejít bez 6 hráčů úspěšné jarní sestavy (Kalda,  Krejčí, Pavlíček-zraněný, Golias – zraněný, Balicki ( ukončeno hostvání) , Kocián) . Hned od úvodních minut bylo poznat, že hosté přijeli s cílem odvést si nějaký bod a úspěšně tak vstoupit do sezony. Osoblažští začali velmi opatrně. Hosté osoblažské napadali, byli důrazní a nepříjemní, což domácím dělalo velké problémy. V první příležitosti se ocitl Korchan, netrefil bránu, chvilku na to nepřihrál. Po 23 minutách hosté z trestného kopu zahrávaného od půli hřiště udeřili a po hlavičce vedli 0: 1. Osoblažští však rychle srovnali po přímočaré akci, kdy přihrávku Vašuta uklidni k tyči Korchan. Chvíli na to vykopl z prázdné domácí brány míč Tužinčin. Poločas skončil 1:1. Domácí chtěli utkání vyhrát a tak se v druhé půli tlačili dopředu. V 55 minutě se z pravé strany prosadil Korchan , ale jeho pokus vyrazil hostující brankář do malého čtverce, kde však nikdo z domácích nebyl. Nedáš, dostaneš. Chvilku na to se hosté protáhli do pokutového území, ale nedorozumění mezi dvěma domácími hráči využili hosté, když z hranice pokutového uzemí placirkou umístil po zemi míč k tyči hostující hráč. Domácí svého sopeře začali mírně přehrávat, již to vipadalo na vyrovnání, ale oblouček Tužinčina vyhlavičkoval z brankové čáry hostující obránce. Pak Červenka reflexivně chytil další střelu z velkého vápna hostí. Domácí prostřídali hráče a nastoupil Štejdíř. Chvilku na to měl na noze vyrovnání, ale z hranice pokutového kopu netrefil odražený míč do brány. V 75. minutě, kdy tlak domácích se začínal stupňovat, došlo ke zrážce dvou hračů hlavou, kdy domácí T. Štejdíř z utkání odstoupil z otřesem mozku. O minutu později se zranil Vašut, křeče chytil Balog a osoblažští museli hned tři hráče střídat. V 85 minutě nechali osoblažští zcela volného hráče hostí na malém čtverci a ten zblízka vstřelil po rohu třetí branku. Domácí již nedokázali nic vymyslet a utkání pro ně skončilo porážkou.

Co k utkání říci, v první půli byli lepší hosté, v druhé domácí, brankových příležitostí měli obě mužstva stejně, ale hosté jich využili více. Druhé půle byla ze strany domácích lepší, ale zranění dvou hráčů a nucená střídání domácí začínající tlak zastavil. Ve vyrovnaném utkání byli nakonec šťastnějším týmem hosté. Přejeme teď jenom Tomáši Štejdířovi, aby jeho zranění, které se v nemocnici po vyšetřeních ukázalo velice vážným, dobře dopadlo a rychle se uzdravil.

Pá 21. srpen 2015, 11:50:27 CEST