Osoblaha - Vrbno pod Pradědem

V sobotním, skoro letním odpoledni, sehráli naši muži již páté kolo jarní části. Soupeřem jim byli hráči z Vrbna pod Pradědem. Osoblažští muži chtěli před vlastními fanoušky vyhrát a navázat tak na dosud velmi dobré výsledky. Hosté, kterým se na jaře naopak nedaří, chtěli z Osoblahy odvést alespoň bod.

Prvních 10 minut se obě mužstva vzájemně oťukávala a hrál se nezajímavý fotbal s nepřesnostmi na obou stranách. V 15. minutě však z ničeho nic uhodilo před brankou hostí, kdy po centru Dostála se hlavou prosadil A. Golias. Z Osoblažských spadla tréma a začali svého soupeře přehrávat, déle míč začali déle držet na svých kopačkách. Hosté se sice snažili nejen vyrovnat skóre i i hru v poli, ale to se jim nedařilo. Osoblažským se nedařilo znovu skórovat a vrbenští hráči se tak domácím začali vyrovnávat. Šok do tváří osoblažských fandů vehnal asi ve 30. minutě golman domácích Tošenovský, který ačkoliv byl neatakován, si narazil míč o protihráče, přičemž trenér Osoblažských Papadakis, do té doby zcela klidný, málem překousl doutník. Jediné štěstí bylo, že vrbenský hráč tuto minelu nečekal a balon vzápětí opět odevzdal brankáři Osoblažských. Vzhledem k tomu, že ani jedno mužstvo již do poločasu nevstřelilo branku, šlo se o půli do kabin za stavu 1:0 pro Osoblahu.

Druhá půle přinesla zajímavější průběh. Osoblažští chtěli co nejdříve vstřelit pojištující branku, ale to se jim nedařilo. V 60. minutě se na tu bezmocnost nemohl dívat P. Kaňok, který vzal balon u půlící čáry, přeběhl hřiště a prudkou ránou po zemi vstřelil druhý gol Osoblažských. Po vstřelené brance Osoblažští přepustili střed hřiště a umožnili soupeři převzít iniciativu. Stáhli se před vlastní pokutové území a začali být nervozní. Hosté z Vrbna si během krátké doby vytvořili tři dobré brankové příležitosti, které bohudík neproměnili. Nedáš, dostaneš. Toto pravidlo se potvrdilo vzápětí, kdy z rychlé akce vstřelil třetí branku Osoblažských Lukáš Tužinčin. Následně mohl svojí druhou branku v zápase přidat Kaňok, který se z uctivé vzdálenosti opřel do míče a tvrdou ranou orazítkoval tyč hostující branky. Třetí branka Osoblahy vzala vrbenským hráčům poslední zbytky sil a do konce zápasu obdrželi ještě jednu branku, kterou za Osoblahu vstřelil Dostál. Do konce utkání se již nic dalšího neudálo a tak si Osoblažští připsali první jarní vítězství na domácím hřišti v poměru 4:0 a udrželi kontakt s mužstvy před sebou.

K dalšímu utkání zajíždí Osoblažští v sobotu 30.4.2011 na hřiště Malé Morávky, která nečekaně vyhrála v sousedních Rudolticích a na svém hřiště bude jistě nepříjemným soupeřem.

Osoblaha - Vrbno pod Pradědem 4:0 (1:0)

Branky: A. Golias, Kaňok, Lukáš Tužinčin, Dostál

Sestava: Tošenovský, Vašut (82.Farenholcz) Krupa, Kaňok. Korchan, Lukáš Tužinčin, Mondek (70. Luboš Tužinčin)  Štejdíř, A. Golias,  Kalda, Dostál

Čt 28. duben 2011, 16:13:25 CEST