Osoblaha - Stará Ves 3:1

Osoblaha - Stará Ves

3:1

Domácí vstupovali do utkání jako papíroví favorité a hlavně chtěli navázat na zlepšené výkony na svém hřišti. Osoblahu čekají v následujících 8 dnech 3 soutěžní utkání a zápas proti Staré Vsi měl patřit mezi ty snadnější.

Hráči Slezanu chtěli co nejdříve vstřelit úvodní gól a trochu se na hřišti uvolnit. Soupeř ale dlouho vzdoroval. Trochu k tomu přispěly u některé absence ofenzivních hráčů základní sestavy. Trenér proto musel trochu improvizovat a hráči se nemohli spolehnout na zažité herní variace. Přesto to hře až tolik nevadilo a domácí se snažili kombinovat. Bohužel někdy až moc. Chybělo více pokusů o zakončení a přímočarost. Dříve, než bylo k vidění pár hezkých momentů, hosté se na hřišti připomněli dvěma hrubými zákroky, na H. Hejtmánka a J. Goliase, oceněnými žlutou kartou. První větší šanci měl A. Golias, který z voleje na hranici šestnácky minul soupeřovu bránu. Pak přišla akce po levé straně a prudký centr Uhra na nabíhajícího Hejtmánka, který se pokoušel dlouhý míč zasáhnout „rybičkou", bohužel mu ale chybělo pár centimetrů. Po sérii nevyužitých šancí a určité herní převahy přišel rohový kop a právě J. Golias, kterého hostující obrana špatně pokryla, se dokázal odpoutat od obránce a hlavou otevřel skóre. Z prvního poločasu stojí za zmínku ještě krásný zákrok Tošenovského, který vytěsnil jeden z přímáků soupeře na tyč. Poločas jsme tedy s převahou vyhráli 1:0.

Začátky druhých poločasů bývají důležité, zvlášť když Osoblaha vedla pouze o gól a zápas byl otevřený. Naštěstí se rychle podařilo přidat druhou branku. Po vybojovaném míči ve vlastním vápně Osoblaha založila protiútok a slušnou kombinací se dostala až k brance soupeře, kde jeden z hráčů zahrál rukou a pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil Luk. Tužinčin. J. Tošenovský zlikvidoval dalším hezkým zákrokem stejně zahraný přímák St. Vsi jako v prním poločase. Dnes byl brankář pro domácí oporou. Třetí gól přišel o pár minut později, když Janis Golias vyslal svého bratra Andrease po pravém křídle. Zakončení podél brankáře na zadní tyč vyšlo a bylo to 3:0. Osoblažští ale na moment ztratili koncentraci a v zápětí hosté snížili na rozdíl dvou branek. Centr z pravé strany našel nepokrytého hostujícího útočníka a ten se trefil přesně do protipohybu gólmana. Osoblaha se snažila svého soupeře dorazit. Přišli i další šance. Ty největší měli Z. Krejčí a Luk. Tužinčin, ale ani jeden z nich bránu netrefil. Síly docházely na obou stranách a do konce utkání už se na skóre nic nezměnilo.

Osoblaha vybojovala povinné vítězství a poráží Starou Ves 3:1. Další zápas se hraje už v úterý 8.5.2012 ve 14:30 hod. na hřišti v Karlovicích.

Trenér:    M. Balicki

Sestava:    Tošenovský, Vašut, Hvížď, Krupa, Luk. Tužinčin, Hejtmánek (Krejčí), Štejdíř (M. Fahrenholc), J. Golias, J. Fiedor, Uher, A. Golias (Pavlík)

Branky:     J. Golias, Luk. Tužinčin, A. Golias

Po 7. květen 2012, 14:57:32 CEST