Osoblaha - Slezské Rudoltice

Dne 29.9.2012 od 16:00hod., tedy následující den od utkání s Horním Benešovem nás čekalo opět v domácím domácím prostředí derby s naším dlouholetým rivalem ze Slezkých Rudoltic, který rovněž neprožívá šťastné období . Před naším utkáním se nacházel se dvěma body na posledním místě tabulky. Možná i tímto jsme se nechali „ opít rohlíkem „ a mysleli, že si napravíme skóre a získáme po včerejším strašném výkonu 3 body. Ovšem derby je zcela nevyzpytatelné, což se v následně v 90. minutách ukázalo.
Trenér Martin Balicki udělal v porovnání se zápasem s Benešovem celkem 4 hráčské změny. Do utkání od první minuty naskočili Tomáš Štejdíř ( zápas s Benešovem nebyl ) , Roman Mondek a Lukáš Tužinčin. V braně pak dostal šanci Honza Tošenovský. Vzadu jsme hráli na 3 obránce a vepředu na 3 útočníky. Na lavičce pak na svou šanci čekal Martin Kocián, Lubko Tužinčin a já.
Jakoby se ale hrál totožný zápas jako S Benešovem. Hodně nepřesností, minimální střelba a spousta nevynucených chyb. Ze začátku se prakticky hrálo jen od šestnáctky k šestnátce. V polovině prvního poločasu zahrávaly Slezské Rudoltice rohový kop z levé strany, míč se z hlavy jednoho z hostujících hráčů dostal na zadní tyč, odkud vystřelil další jejich hráč a balon prošel mezi Honzou Tošenovským a pravou tyčkou do brány – 0:1.
Naštěstí jsme na tento moment stačili rychle zareagovat a cca za 10 min. dostal na levé straně více prostoru Lukáš Tužinčin, který nastoupil na levé záloze, napřáhl svou pověstnou levačkou a vypustil tvrdý projektil směrem na bránu, který před hostujícím brankářem ještě mírně zaplaval a skončil v síti – 1:1. Ve zbytku prvního poločasu se pak již nic vážného nestalo.
Druhý poločas přinesl prakticky totožný obrázek poločasu prvního – špatný fotbal, dá-li se to tak nazvat, s tím rozdílem že se hrálo po většinu na polovině Slezkých Rudoltic. Veškeré snahy našich hráčů však končily dlouhým odkopem jejich obránců. Bylo to takové marné dobývání jejich obrany, která fungovala docela dobře, ale hlavně naší nemohoucností se prosadit v klíčovém okamžiku. Vyloženou šanci jsme si však dokázali vypracovat, kdy po vyhrané hlavičce v šestnáctce soupeře se míč dostal k Tomáši Štejdířovi, který jej ještě na hranici malého vápna posunoval Tomášovi Korchanovi, jenž však svou silnou levou nohou míč poslal těsně vedle pravé tyčky brány Rudoltic. Neskutečná smůla.
Zbytek utkání se pak nesl ve stejném duchu - zmar z naší strany, hra po šestnáctku a následné dlouhé odkopávání míče obránců soupeře. Do tohoto ještě vstupoval necitlivým posuzováním hry rozhodčí p. Havlas, který dvakrát přerušil hru ve slibně se rozvíjející ch šancích, pro polehávání hráčů Rudoltic na trávníku. Poté raději zápas ukončil, neboť se mu již začal vymykat z rukou. Pro Rudoltice jistě spásný okamžik, neboť bod v jejich situaci má cenu zlata. Pro nás bohužel ztrátu dvou bodů. A po utkání s Benešovem místo proklamovaných šesti bodů jsme vykopali pouze dva.
Tato dvě utkání nás nezastihla v nejlepší formě. Snaha se nikomu nelze upřít. Já moc dobře vím, že se moc chce, ale bohužel to teď nejde a hra je velice špatná. Je jasné, že to každého štve, ale rozhodně tomu nepřidají negativní připomínky od diváků, kterých si i přes to vážíme a věříme, že nás přijdou opět podpořit v dalších zápasech. My na toto dvojutkání musíme rychle zapomenout, neboť nás již příští týden čeká silný soupeř z Karlovic na jejich hřišti. Držme palce ať se klukům daří ! !

Gól : Lukáš Tužinčin

Sestava : Tošenovký