Osoblaha - Nové Heřmínovy

1.5. 2013 Osoblaha - Nové Heřmínovy  2:1 ( 1 : 0 )

Důležitá výhra a strašně cenné body. Teprve čtvrtá výhra našeho týmu v probíhající soutěži Okresního přeboru. Od počátečních minut jsme udávali tempo zápasu a  po dlouhé době se dalo na předváděnou hru dívat. Obranná čtveřice ve složení Krupa, Krejčí, Hvižď, Tužinčin fungovala na jedničku a do ničeho jsme hostující tým v prvním poločase nepustili. Jejich dlouhé nákopy a na vysokého útočníka byly s přehledem odvraceny a byly tak zakládány útoky na bránu Heřmínov, avšak s nevalným úspěchem.  Na počínání našich útočníků a dalších ofenzívních hráčů se již nemohl dívat Jožka Krupa, který z pozice pravého obránce napřáhl snad ze třiceti metrů z pravé strany a životní trefou vymetl všechny pavouky v levé šibenici - 1 : 0 . Navýšit skóre pak mohl Tomáš „ Lebron „ Korchan a to po odpískané penaltě za ruku hostujícího hráče v pokutovém území. Avšak s touto příležitostí naložil prachbídně, když střelu namířil pouze doprostřed brány po zemi, což byla lahůdka pro brankáře Heřmínov, který ji tak zlikvidoval.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první fotbal. Solidní fotbal a kombinace našeho týmu. Hosté se tlačili za vyrovnáním a nechávali tak otevřená okénka v jejich obraně, což využil Jožka Fiedor hrající na pravé záloze, který se zjevil z pravé strany sám před brankářem. Místo střely na bránu však vyslyšel J. Goliasovu hlasitou prosbu o přihrávku, kterou mu vzápětí poslal na levou stranu. Ten si zasekávačkou položil brankáře na zem a podruhé rozvlnil síť za jeho zády - 2 : 0.     Po tomto gólu se hostující hráči ještě více hnali za korigováním, pro ně nepříznivého stavu. A byli posléze odměněni vstřeleným gólem z přímého kopu zpoza šestnáctky 2 : 1.  Tento gól je velice povzbudil a hnali se za vyrovnáním. Do našeho pokutového území tak létal jeden balon za druhým, ať už z rohového kopu nebo z dlouhých autových vhazování.        Všechnu tuto snahu jsme však přečkali až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího a vybojovali tak první jarní 3 body do tabulky. Snad je potvrdíme již v sobotu hraném utkání proti Karlovicím opět v domácím prostředí.

Góly : Jožka Krupa, Janis Golias

Sestava :                       Tošenovský