Osoblaha - Malá Morávka

FK Slezan Osoblaha - FC Kovárna Malá Morávka 2 : 1 .

V sobotu 27.10. 2012 přivítalo od 15:00hod naše mužstvo, na domácím hřišti, hráče Malé Morávky. Jiný výsledek než tři body si nikdo z nás nepřipouštěl, jelikož jsme se pomalu propadali tabulkou níž a níž a také proto, že slovo „ výhra „ jsme neznali dlouhých 7 kol, kdy jsme 1.9. 2012 zažili poslední vítězství !

Avšak jisté komplikace nastaly již před utkáním, kdy z různých důvodů chybělo 7 hráčů základní sestavy ! ( mmj. Peťa Hvižď, Dan Kalda, Marek Vašut, Honza Pavlíček, Andreas Golias, Tomáš Štejdíř, Honza Tošenovský ), se sebezapřením pak do zápasu nastoupil Honza Hejtmánek laborující se zády. Začátek zápasu patřil dle mého jasně hostům, kteří se na mokrém terénu lépe pohybovali a lépe také kombinovali. Z toho všeho také pramenila jejich největší šance v prvním poločase, kdy po rozehraném rohovém kopu jejich hráč hlavou orazítkoval spojnici pravé tyče a břevna naší svatyně, kterou hájil Venca Červenka. Naši útočníci se ovšem také nenechali zahanbit a za zmínku jistě stojí dva střelecké pokusy zpoza šestnáctky Michala Uhera, které však obdivuhodně zlikvidoval hostující brankář. Největší šanci našeho týmu v prvním poločase měl však na svých kopačkách Janis Golias, ke kterému se z pravé strany přes celou šíři brankoviště dostal k levé tyči míč. Než jej však stačil zkrotit, přesunul se i brankář na tuto stranu a následující střelu namířil Janis jen do jeho těla. V tuto dobu začínala hřiště zakrývat sněhová pokrývka a strhlo se sněhobílé peklo, které pokračovalo i ve druhém poločase. Druhý poločas tak byl jen o tom, kdo míč dostane co nejdále od své brány. V cca 15min. 2. poločasu si hlavní rozhodčí svolal oba kapitány, ohledně pokračování v zápasu. Po vzájemné domluvě se všichni rozhodli pro to, aby se utkání dohrálo. Od tohoto rozhodnutí uběhlo jen pár minut, když hosté proměnili ojedinělý útok ve vedoucí branku - 0:1. Ze hry poté museli postupně pro zranění odstoupit Honza Hejtmánek a Lukáš Tužinčin, které nahradili Tomáš Hrádela a Patrik Urban. Utkání na těžkém terénu se stávalo čím dál tím těžším. Za povzbuzování hrstky nejvěrnějších fanoušků, zejména pak Pavla Papadakise, který i udílel pokyny ke hře, se nám podařilo vyrovnat. Tomáš Korchan se postavil k trestnému kopu ve vzdálenosti cca 20m od hostující brány a přízemní střelou k levé tyči nedal jejich brankáři žádnou šanci - 1:1. V těchto momentech jsme již byli lepším týmem a i přes těžké povětrnostní podmínky jsme se snažili kombinovat a hrát fotbal. Šancí bylo stále víc , ale gól ne a ne padnout. Tento stav utkání však pro nás vůbec nic neřešil a tak, kdy se již zdálo že na svém hřišti uhrajeme v řadě již čtvrtou remízu s výsledkem 1 :1, vzal veškerou odpovědnost na svá bedra nezkušenější hráč našeho týmu Martin Kocián. Levačkou z levé strany poslal míč na vzdálenější tyč a rozvlnil síť za brankářovými zády - 2:1. Po chvíli hlavní rozhodčí ke spokojenosti a úlevě domácích hráčů a fanoušků utkání ukončil.

Uznání však patří i soupeři, který i přes postavení v tabulce předváděl hlavně v první půli lepší fotbal. Druhý poločas byla již jen loterie s naší mírnou převahou , protože podmínky, ve kterých jsme zápas odehráli, já osobně nepamatuji. Všem hráčům je nutno zatleskat za vybojovaný a těžce vydřený zápas. Velký dík pak určitě patří nejvěrnějším fanouškům, kteří neváhali v tomto počasí náš tým podpořit.

Góly : Tomáš Korchan, Martin Kocián

Sestava :                                               Venca Červenka

Jožka Krupa            Zdenek Krejčí            Martin Kocián            Tomáš Korchan

Jožka Fiedor              Honza Hejtmánek      Lukáš Tužinčin     Janis Golias              Michal Uher