Osoblaha - Lichnov 1:3

Osoblaha   - Lichnov

1  :  3

Muži

Ve třetím jarním kole přivítali osoblažští  na svém hřišti  mužstvo  Lichnova.  Před utkáním byli osoblažští na druhém místě tabulky se ziskem 31 bodů, hosté se ziskem 8 bodů na  místě posledním. Podle postavení v tabulce se dal očekávat jednoduchý zápas s jasným vítězem.

Od úvodního hvizdu  se osoblažští usadili na půlce hostí a udávali ráz utkání. Ovládali hru, drželi míč a byli celkově lepším týmem.  Předzápasová prognóza se tak naplňovala.  Domácí hráči se tlačili dopředu, útočili, ale proti pozorné obraně hostí se nedokázali prosadit.  Všechny akce končili před velkým vápnem, bez střely na branku.  Po cca 20 minutách marného dobývání, udělal hostující obránce hrubou  chybu, kterou Michal Uher dokázal využít a domácí se ujali vedení.   Hosté se po obdržené brance probudili a začali lépe kombinovat.  Domácí hráči chtěli své vedení pojistit, ale místo rychlého zakončení a střely na branku,  začali zbytečně kličkovat a  tlačit se  kombinací až do branky soupeře.  Pořekadlo „nedáš, dostaneš" se tak naplnilo v 37. minutě, kdy domácí promarnili jednu z dobrých příležitostí, hosté rychle zaútočili  a po vlastní brance  domácího  brankáře, který si srazil nepřesný centr hostí do brány, vyrovnali.   Poločas tak skončil 1 : 1.

Do druhé půle vstoupili osoblažští  s cílem strhnout vedení na svou stranu, ale na jejich hře byla patrná bezmocnost. Hosté se soustředili na kvalitní bránění před vlastním pokutovým územím a rychlé brejky.  Osoblažští chtěli vyhrát, ale hře chyběla myšlenka, nápad a hlavně střela na branku. Domácí hráči nakopávali míče  na své obsazené útočníky, kteří své souboje s velmi dobře bránícími obránci soupeře prohrávali. Hostující záložníci se pak snadno dostávali k odraženým míčům a snažili se rychle přenést hru na půli osoblažských.   Po jednom z mála vydařených brejků, si hosté vytvořili standardní situaci, kdy po rohovém kopu zůstal zcela neobsazený  snad nejstarší hráč na hřišti, který pohodlně z malého vápna  skóroval.  Domácí byli jako opaření. Aby toho nebylo málo, po pár minutách udělala obrana domácích další hrubou chybu, kterou hostující útočník  s přehledem využil. Domácí se pak vrhli na svého soupeře s cílem vyrovnat, ale nakopávané míče byly jednoduchým soustem pro hostující dobře bránící hráče.   Ještě před koncem utkání se ve velmi dobré příležitosti ocitl domácí Tomáš Korchan, ale minul branku. Do konce utkání se tak již na výsledku nic nezměnilo a hosté si po bojovném výkonu odvezli tři body za výhru.  Osoblažští utkání nezvládli, jako by  hráčům chyběla bojovnost  a větší vůle po vítězství.  Osoblažští  byli v utkání opticky lepším týmem, ale bez střely na branku  se vyhrát nedá, své jistě sehrálo i lehké podcenění soupeře.

K dalšímu utkání osoblažští zajíždí v neděli od 15:00 hod. do Břidličné, kde je jistě nečeká lehké utkání.  Vzhledem k tomu, že se hraje v neděli, je otázkou, kdo vlastně pojede hrát a v jakém složení mužstvo bude. Přejme si tedy, aby ti co nastoupí k utkání,  měli i více štěstí a přivezli alespoň nějaký bod.

Sestava : Tošenovský, Vašut, Hvižď, Tužinčin Luk., Hejtmánek, Štejdíř, Golias J., Golias A., Uher, Kalda, Korchan

Branka :  Uher

Čt 19. duben 2012, 12:38:11 CEST