Osoblaha-Horní Benešov

Zdeněk Krejčí - mýma očima

V pátek dne  28.9. 2012 ( svátek sv. Václava ) nás od 16:00hod. čekal odložený zápas  s Horním Benešovem.  Následujícího dne pak měl přijet náš odvěký rival ze Slezských Rudoltic. Jelikož se jednalo o dva domácí zápasy, bylo velkým přáním získat z tohoto dvojutkání  6 bodů.  Ale pěkně po pořádku.

Letošní účastník  1B. třídy,Horní Benešov,  který tuto soutěž opustil po dvou letech, byl pro nás vždy velmi silným soupeřem,  kterého se nám  nikdy nepodařilo porazit.  Teď ovšem prožívají  špatné časy, mužstvo mají rozhádané ( dozvěděl  jsem se z důvěryhodného zdroje : )  a spousta hráčů nenastupuje.  Tomu odpovídá i fakt, že do zápasu nastoupili v jedenácti hráčích, bez možnosti střídání. Ale ani tento fakt rozhodně nevedl k podcenění soupeře.  Mezi diváky se nacházel  i rodák z Horního Benešova, exligový hráč Slavie Praha a momentálně hráč slovenské Senice - Jaroslav Černý.

Zápas se od prvních minut odvíjel  prvotním oťukávání  obou mužstev, jakoby oba čekali co ukáže ten druhý. Ale v cca v 15. minutě zahrával Jožka Fiedor rohový kop z pravé strany. Já jsem si  sběhl  do volného prostoru k přední tyči mezi penaltou  a malým vápnem, křikl jsem si o balón, přičemž Jožka mi jej naservíroval přímo na pravou nohu. Mně ji stačilo jen nastavit a placírkou usměrnit mezi tři tyče -   1:0.

Ve zbytku prvního poločasu se však již nic vážného nestalo. Spousta ztracených míčů, plno nepřesností, žádná střelba na bránu. Až mne z toho bolely oči, ale to jsem ještě nevěděl,  že ve stejném duchu bude pokračovat i druhý poločas, do kterého z lavičky naskočili na střed zálohy Roman Mondek a Lukáš Tužinčin. Hra byla sice o fous lepší, ale chyběla nám  finální  fáze útoku, poslední přihrávka do gólové šance.  Za zmínku však stojí  centr z levé strany, do kterého se na hranici malého vápna položil Andreas Golias a takovými polonůžkami  orazítkoval břevno. To byl po hříchu jediný světlý moment z naší strany ve druhé půli.   Andreas měl poté ještě tři momenty, kdy se snažil proháčkovat břes bránící hráče do vápna, ale v prvním případě mu klička na posledního hráče již nevyšla, ve druhém případě se ve velkém vápně  v těchto kličkách utopil ( přičemž mohl i střílet ) a ve třetím případě kdy postupoval  mírně z pravé strany sám na brankáře, zvolil kličku doprava, ale vzápětí jej brankář stáhl. Penalta ? Ne !  Rozhodčího píšťalka zůstala nepochopitelně němá.  V těchto chvílích se hrál velmi špatný fotbal. My jsme se snažili ukopat výhru a hostující nemohli nic vymyslet. Takže balony létaly z jedné půlky na druhou.

Jak už to však  bývá, otřepaně pravidlo „ Nedáš - dostaneš „ opět zafungovalo. V čase, kdy se již utkání nastavovalo,  se hostující hráč zmocnil v chumlu hráčů míče cca 25m od brány a  levou nohou vystřelil z nouze, ovšem prudce, na bránu, směrem k levé tyči. Venca Červenka již tento míč stačil pouze vyrazit na tyč, od které se odrazil do brány - 1:1. Tak to byla velká facka, ale vzhledem k naší hře jsme si o tento moment koledovali. Po rozehrání pak rozhodčí zápas hrůzy ukončil.

Gól : Krejčí

Sestava : Červenka