Osoblaha - D. Moravice

20. 4. 2013
 FK SLEZAN OSOBLAHA  -  DOLNÍ MORAVICE  1 : 2 ( 0 : 0 )

Po předlouhé zimní přestávce nás čekal v sobotním zápase první soupeř a to hned prozatímní lídr Okresního přeboru - mužstvo z Dolní Moravice.
Jelikož do zápasu nemohl od úvodních minut nastoupit Janis Golias ( po nemoci ) a Honza Pavlíček ( problémy s kolenem ), byli do zbraně povoláni ostřílení a zkušení borci Martin Kocián a Tomáš Hrádela. Tito usedli na lavičku a čekali na svou šanci.
Tempo zápasu od prvních minut udávali hostující hráči, kteří " hráli " fotbal. Kombinační fotbal plný rychlých narážeček byl z jejich strany velice pohledný, ne už tak pro domácí hráče, kteří nevěděli, kam dřív skočit. Útoky, které Dolní Moravice podnikala velice snadným způsobem, s námahou a pouhými odkopy  odvracela domácí obrana v čele s brankářem Honzou Tošenovským, který několikrát vyřešil plno ošemetných situací.  Po jedné z takových situací dokonce vstřelily Dolní Moravice branku, která však naštěstí nebyla pro ofsajd uznána. V těchto momentech musely naše diváky hodně bolet oči z předvedené hry domácích hráčů. První poločas tak byl z naší strany velice tragický, ale i tak jsme mohli jít do šaten o něco veselejší, kdy  ke konci první půle dostal Andreas Golias míč za obranu, pro který si do šestnáctky  sběhl z pravé strany. Míč však zpracovával zády k brance a tudíž nevěděl, že brankář zůstal na čáře. Andreas se  snažil takovými polonůžkami vstřelit gól, ovšem mírně přestřelil i bránu. Po chvíli se dostal ke slovu i Danek Kalda, který se na hranici šestnáctky zbavil elegantní kličkou dvou obránců, míč však měl na levou nohu a i přes prudkou střelu namířil tuto jen do středu brány, kde byl připraven hostující gólman.
Poslední šanci první půle měl pak opět Andreas, který dostal opět za obranu do běhu míč od Honzy Hejtmánka.   S balonem postupoval po levé straně a  měl ho na jeho silnou levou nohu. Každý už čekal střelu po bráně, od které se nacházel cca  10m. Místo střely však zvolil zasekávačku a poté hledal lépe postaveného spoluhráče. S tímto si však hostující obrana poradila a po chvíli přišel poločasový hvizd rozhodčího Martina Špalka.
 Druhá půle však začala šokem, kdy cca po minutě rozehrávali hráči Moravice rohový kop. Honza Tošenovský zakřičel " mám ", což však patrně neslyšel útočící hráč Moravice a pohodlnou hlavičkou rozvlnil síť jeho svatyně - 0 : 1 . Nadále byli lepším mužstvem hráči Moravice, kteří podnikali brejky do naší obrany, avšak trestuhodně spalovali jednu šanci za druhou, kdy dokonce jejich hráč měl před sebou již zcela prázdnou bránu, avšak ze tří metrů nastřeli pouze tyč !   Po dalším z mnoha brejků  se však dočkali druhého gólu a upravili skóre na - 0: 2.  Do hry se poté  z lavičky dostali Martin Kocián, Tomáš Hrádela a Patrik Urban. Zkušenost Martina Kociána, bojovnost Tomáše Hrádely pak hru trochu vyrovnala. V šestnáctce soupeře byl vzápětí faulován Tomáš Hrádela. Penalta ! Tu  s přehledem a prudkou ránou pod břevno proměnil  Tomáš Korchan  - 1 :2. Tento gól nás trochu povzbudil a mírně jsme hráče Moravice přitlačili k jejich bráně, avšak bez  užitku. Aspoň bod našemu mužstvu mohl zajistit  opět Tomáš Korchan, který dostal míč na levou nohu avšak ve slibné příležitosti netrefil bránu.  Po tomto se již nic vážného nestalo a tak přišel závěrečný hvizd rozhodčího.
Co k zápasu ? Nikdo nečekal že doma přejedeme Moravici, ale způsob jakým jsme odehráli celé utkání  je na zamyšlenou pro každého hráče. Hráči Moravice byli bohužel lepší ve všech kritériích. Snad tento výkon odčiníme na hřišti dlouhověkého rivala ze Slezských Rudoltic.

Sestava :                          Tošenovský