M : Světlá Hora - Osoblaha 2:2

19. 4. 2014 Světlá Hora - Osoblaha 2:2 ( 1:2 )
Na hřišti Světlé Hory jsme předvedli slušný výkon a dokonce jsme mohli pomýšlet i na nečekaný tříbodový zisk. Úvod utkání patřil jednoznačně našim hráčům, domácí jsme mírně přehrávali a v cca  8min. jsme šli zásluhu Honzy Pavlíčka do vedení, kdy míč po rohovém kopu odvrátila domácí obrana za šestnáctku, kde čekal Honza Pavlíček. Ten nechytatelným volejem k levé tyči nedal šanci domácímu brankáři - 0:1. Začátek z říše snů. Domácí byli z tohoto trochu opaření a my jsme byli dále lepším mužstvem. Navýšit skóre mohl Dan Balog, který se dostal ke střele po přiťuknutí Honzy Hejtmánka, ale z cca 20 m minul bránu hostí.  Domácí se začali oklepávat  a začali přesouvat aktivitu v zápasu na své kopačky. A přišlo také vyrovnání, kdy po nešťastném faulu Marka Vašuta na hranici velkého vápna dostali hráči Světlé Hory možnost zahrávání přímého kopu, kdy  jejich záložník trefil přesně k levé tyči Honzy Tošenovského branky . Jejich tak první přímá střela na bránu skončila v síti a stav byl tedy - 1:1. Domácí hráči cítili šanci na další gól a začali nás více přehrávat, ale žádnou další vyloženou šanci si v prvním poločase nevytvořili . Další přímý kop po faulu Lukáše Tužinčina na jednoho z útočníků, poslal  střelec vyrovnávající branky vysoko nad. A tak ve 45min.  prvního poločasu  nečekaně udeřilo na druhé straně. Po našem zahrávaném rohovém kopu  domácí obrana tentokrát špatně odvrátila míč, který ze zvysoka snášel do pokutového území. K němu si našel cestu Zdeněk Krejčí a rovněž z voleje a s pomocí teče  jednoho z obránců propálil míč do sítě - 1:2 . Klasický gól do šatny ! Vzápětí totiž přišel poločasový hvizd rozhodčího a my tak šli do kabin v lepší náladě než domácí.
Druhý poločas opět začali lépe domácí hráči a navíc dostali šanci na vyrovnání po diskutabilně odpískaném pokutovém kopu. Ten jejich kapitán s přehledem proměnil - 2:2.  Naši hráči se však nechtěli smířit pouze s bodovým ziskem a hnali se za vstřelením třetího gólu. Toto přání mohl naplnit Tomáš Korchan, který postupoval z levé strany na bránu domácích. Avšak s šancí, kterou jinak bezpečně proměňuje, tentokrát naložil prachbídně, kdy jeho slabou střelu brankář bezpečně kryl. Mezitím se do hry  dostal i Dan Kalda ke zvýšení tlaku  a kýženému třetímu gólu, avšak prosadit se nedokázal. Gól mohl tak dát nejmenší muž na hřišti - Jožka Fiedor, kdy se z pozice levého záložníka dostal po sólu k zakončení avšak svou dobrou střelu namířil jen do vinglu boční sítě. Jako domácí hráči, i my jsme mohli kopat pokutový kop  a to za zcela jasné stáhnutí Honzy Pavlíčka. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá. Velkou šanci ke skórovaní měli ještě hráči Světlé hory, kdy jejich střídající hráč mohl vstřelit gól hlavou, ale míč naštěstí špatně trefil a ten skončil mimo bránu.  Utkání tak skončilo remízou, která i přes průběh utkání je pro nás v naší situací velmi cennou. Oproti domácímu zápasu se Zátorem tentokrát naši hráči předvedli úplně jiný a lepší výkon a snad takový předvedou i v očekávaném derby se Slezskými Rudolticemi.

Branky : Pavlíček, Krejčí

Sestava :   Tošenovský - Vašut ( ´65 Krupa ) , Krejčí, Tužinčin, Šrubař - Hejtmánek ( ´70 Kalda ), Pavlíček, A. Golias ( ´85 Urban ), Fiedor- Balog, Korchan.
Čt 24. duben 2014, 18:09:40 CEST