M : Slezan - Světlá Hora

Sobota 9.5. 2015
       Slezan - Světlá Hora 3:2 (1:0)

Před krásnou diváckou návštěvou ( DĚKUJEME  !!!) se hrál  zápas, který se prostě musel líbit, hlavně tedy našemu fanouškovi. Světlá Hora má velice kvalitní tým, ale my jsme dnes výhru nad tímto soupeřem doslova vydřeli !.  Ač jsme měli zápas v nohách s předešlého dne, hosty jsme na začátku moc  do šancí nepouštěli. Skvěle hrála obrana. Střely z větší vzdálenoti Venca spolehlivě chytal. V první obrovské příležitosti se zjevil Jožka Fiedor, který po závaru v malém vápně hostů pouze přestřelil jejich bránu. Slovo si tak musel vzít páteční střelec - Martin Kocián, který nás takřka zcela totožným gólem poslal do vedení - 1:0. Hosté, kteří mají postupové ambice toto jistě nečekali, ale odpověď na tento gól v prvním poločase již nenašli.
Druhý poločas začal naší opět velkou šancí, když střela Jožky Fiedora vypadla  jejich brankáři, ale Andreas Golias dorážel jen vedle. Světlá Hora se již na toto patrně nemohla dívat a tak  dlouhý nákop za naši obranu zpracoval jejich útočník a z levé strany zkušeně přeloboval bezmocného Vencu Červenku - 1:1. Uběhlo pár minut a hosté šli do vedení, Po standardce se ve vápně prosadili hlavou a podruhé rozvlnili síť naší brány - 1:2. Na tento gól jsme však naštěstí dokázali celkem rychle zareagovat. Po faulu před šestnáctkou se k přímáku postavil Tomáš Korchan a zeď hostů doslova propálil a tečovaná střela skončila v síti - 2:2. Diváci nás hnali za vítězstvím, ale na chvíli všichni utichli, když střelu hráče Světlé Hory zastavilo břevno ! Ufff. Do konce zápasu chybělo asi 20 min. když standardku z pravé strany od autové čáry zahrával Andreas Golias do šestnáctky hostů, kde  míč do brány protlačil Peťa Balicki - 3:2. Zápas začínal být trochu více nervóznější. Faulů přibývalo a nadávek taky. Světlá Hora se snažila aspoň o vyrovnání a neustále posílali na naši obranu jeden míč za druhým, ale  kluci odolali všem útokům a vítězství nad tímto soupeřem  si již nenachali vzít.
 Co pamatuji, tak nad Světlou Horou jsme nedokázali vyhrát nejméně 10 let., takže z tohoto pohledu se jedná o velmi cennou a doslova historickou výhru !!!
       Děkujem všem fanouškům za parádní podporu !!!

Branky : Kocián, Korchan, Balicki

Sestava : Červenka - Vašut, Tužinčin, Balicki, Šrubař - Fiedor, Kalda, A. Golias ( ´85 Farenholc ) , Kocián (´70 Krejčí ) - Uher (´65 Skotnica ) , Korchan
Út 19. květen 2015, 15:18:14 CEST