22.5. 2015 Muži
Slezan - Sl. Rudoltice 1:0 (1:0)

Branka : Korchan

Sestava : Červenka - Urban, Balicki, Tužinčin, Šrubař - Fiedor, A. Golias, Vašut, Kocián - Korchan, Hrádela

V sobotním odpoledni se před osoblažským publikem odehrálo již tradiční derby mezi domácí Osoblahou a Slezskými Rudolticemi. Podle posledních odehraných výsledků nebyl jistý favorit, ale v tabulce byli výše postavení hosté.

Domácí měli opět velké problémy poskládat sestavu a tak bylo ke hře připraveno 12 hráčů, včetně Hrádely a Kociána. Od úvodních minut se hrál svižný fotbal na obě strany, s přibývajícími minutami přibývalo tvrdosti ve hře obou mužstev. Hosté hrozili pouze ze standardních situací, kterých díky sporných výroků rozhodčího a zbytečných zákroků domácích měli dostatek. Jako první se v dobré příležitosti ocitl domácí Korchán, který utekl obraně hostí a jeho ránu z úhlu musel hostující brankář vyrážet na roh. Po 25 minutách se po pravé straně protáhl Fiedor, který překrásně uvolnil Korchána a ten nezaváhal, 1 : 0. Hosté chtěli vyrovnat a měli k tomu blízko po střele v 35. minutě z velkého vápna, ale leopardí skok Červenky jim radost pokazil. Pak se spíše na hřišti více mluvilo a nadávalo, což hru zbytečně kouskovalo.

Druhá půle se nesla ve stejném tempu. Hosté se snažili vyrovnat, ale pozorně hrající obrana domácích a Červenka v bráně, nedovolili vážnější zakončení. Naopak to mohli být domácí, kteří v 60. minutě mohli zvýšit skóre, kdy po přihrávce Vašuta se prosadil Fiedor, ale jeho lehkou střelu vykopával z brankové čáry za překonaným brankářem hostující obránce. Jak hosté tak domácí si vytvořili nějaké příležitosti, ale ani jedno mužstvo se neprosadilo. Na hřišti se začalo spíše bojovat, dohrávaly se souboje, diskutovalo, což hře obou mužstev evidentně škodilo. Asi v 80. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře střelou z první a to z 25 metrů Kocián, ale brankář hostí byl pozorný. Chvíli na to zlikvidoval Červenka rychlým vyběhnutím šanci Buriána a hned nato reflexivním zákrokem v pádu další střelu toho samého hráče. Hosté byli ke konci utkání důraznější, ale přesto se jim již nepodařilo vyrovnat. Po velmi vyrovnaném, vyhecovaném, místy i tvrdém utkání si osoblažští připsali další tři body v tabulce, které je řadí na 8. místo se ziskem 29 bodů.

St 3. červen 2015, 15:23:04 CEST