M : Lichnov - Osoblaha 1:4

14.6. 2014 Sokol Lichnov - Slezan Osoblaha 1:4 (1:3)
Na hřišti, které spíše připomínalo letní louku, protože tráva byla dosti vysoká, jsme v první třicetiminutovce zápasu  byli gólově produktivní  a začátek zápasu nám tak vyšel velice dobře.  První gól našeho týmu  vsítil Dan Kalda, který po dlouhém balonu do šestnáctky od Honzy Pavlíčka využil nedorozumění domácí obrany s brankářem a hlavou zařídil naše vedení - 0:1. Druhou ránu domácímu týmu zasadil Zdeněk Krejčí, který po rohovém kopu Andrease Goliase nedal hlavou šanci domácímu brankáři  - 0:2. Domácí se však nevzdali a při zahrávání přímého kopu vytasil výborný zákrok Patrik Urban, kdy střelu vytlačil na tyč. Další přímý kop opět  zlikvidoval krásným zákrokem, kdy střela mířila do šibenice, ale  Patrik zase zachránil. Poté ještě zahrozili hlavičkou, která se však jen otřela o horní část břevna.  Jelikož tyto šance nebyla využity, tak jsme opět udeřili my. Dan Kalda vybojoval u rohového praporku míč, poslal jej Andreasovi Goliasovi, který tvrdě vystřelil na bližší tyč, brankář míč vyrazil avšak opět k nohám Andrease, který jej přesně přihrál před bránu Tomáši Korchanovi a ten zkušeně zavěsil - 0:3. Domácí však do poločasu ještě stačili snížit, kdy vrácený roh na zadní tyč s notnou dávkou štěstí a snad i s pomocí ruky dostali do naší brány - 1:3.
Druhý poločas začal mírným tlakem domácích, jejichž šancí byla střela jednoho ze záložníku z otočky, která však jen těsně minula pravou tyč Patrikovi brány. Poté již začal festival našich zahozených šancí, kterým jsme dávali domácímu týmu stále naději na úspěch v domácím prostředí. Dan Kalda šel sám na brankáře, ale místo střely se jej snažil přelobovat, což mu vzápětí vystihl. Situaci si poté zopakoval, kdy tentokrát vystřelil, ale přímo do brankáře. Do hry se poté dostal Maciej Farenholc, který dostal přihrávku na malé vápno, ale odtud trestuhodně přestřelil.  Těch šancí bylo ještě mnoho, ale vypisovat je, by mi trvalo hodně dlouho.  Na toto se již nedokázal dívat Dan Balog, který z levé strany vnikl do šestnáctky a střelou k bližší tyči překonal domácího brankáře. Ta však skončila na tyči,  ale naneštěstí se  odrazila doprostřed  před bránu, kde si ji Dan v klidu doběhl a zblízka rozvlnil síť domácí brány již počtrvrté - 1:4. Na poslední minuty se na hřiště ještě dostal Robert Skotnica a rovněž se ocitl v šanci, kdy mu míč však zůstal pod nohou,  ale poté jej už doběhli obránci a šanci zlikvidovali.
Branky : Kalda ( Pavlíček ), Krejčí ( Golias ), Korchan ( Golias ), Balog
Sestava : Urban - Vašut, Krupa, Krejčí, Šrubař - Fiedor, Pavlíček, Golias, Balog - Korchan, Kalda.
Trenér : Kocián
Vedoucí  mužstva : J. Golias

Čt 19. červen 2014, 10:28:44 CEST