M : Brantice - Osoblaha 2:1

Sobota 7.6. 2014
  V zápase, ve kterém jsme bylo jasně lepším týmem, jsme bohužel prohráli, kdy jsme nedokázali slibně rozehraný zápas dotáhnout do vítězného konce, nebo aspoň k důležité remíze. Zbytečně si tímto  celou situaci komplikujeme a boj o záchranu se dá očekávat skutečně až do posledního zápasu.  Navíc v tomto zápase bylo vidět jak moc našemu tým schází gólová mašina Tomáš Korchan.
 První poločas byl zcela v naší, kdy jsme drželi hodně míč a vyslali jsme dost střel na bránu domácích. Ti naši bránu trefili jen ve dvou případech, kdy z přímých kopů zazvonili tyče. Nicméně, obě situace kontroloval Honza Tošenovský.  Naše šance ?  Andreas Golias a jeho přímý kop, který se štěstím vyrazil domácí brankář. Samostatná akce Honzy Pavlíčka od vlastní poloviny, kdy se dostal s míčem až na šestnáctku a jeho střela jen těsně minula pravou tyč. Střela Dana Kaldy, který po zpětné přihrávce na malém vápně pouze střelou trefil přesně gólmana hostí, poté jeho střela levačkou z hranice šestnáctky, kterou brankář opět kryl. Pak ve 30min. faul na Dana Kaldu v pokutovém území a penalta, kterou proměnil Lukáš Tužinčin - 0:1. Zápas jsme měli ve svých rukách, ale vše se začalo bortit, kdy po naší chybě upaloval po levé straně k naší bráně hostující hráč a Lukáš Tužinčin jej zastavil bohužel jen za cenu červené karty. To vše v 40 min. zápasu !!.
    Nicméně i druhý poločas jsme i v deseti hráčích byli lepším mužstvem. Domácí vůbec nevěděli co mají hrát. Do hry se dostal Peťa Beneš, aby posílil ofenzivu a hned se dostal do gólové příležitosti, kdy z pravé strany jeho střelu s námahou vyrazil domácí brankář. Pak opět Honza Pavlíček po krásné individuální akci střela po bráně, která však orazítkovala jen břevno. Průnik Dana Baloga po pravé straně, kdy jeho centr však nikoho nenašel. A navíc nespočet střel vyslaných na bránu Brantic, avšak někdy hodně zbrklých a nepřesných.  A tak jak už to bývá udeřilo na druhé straně, kdy po dvou chybách  v naší obraně domácí dvěma slepenými góly kolem  75min a 80 min. otočili skóre ve svůj prospěch   - 2:1. V závěru utkání ještě Honza Tošenovský vychytal domácího hráče, který na něj šel zcela sám. Náš zoufalý tlak v posledních minutách však již nic nepřinesl a tak jsme domácím doslova darovali  výhru. Nicméně vše máme zcela ve svých rukách, kdy hrajeme ještě o šest bodů. Další důležitý zápas nás čeká již další sobotu na hřišti rovněž sestupem ohroženého Lichnova.
Branka : Tužinčin
Sestava : Tošenovský - Vašut (´80 Urban ) , Tužinčin, Šrubař - Balog, Pavlíček, Golias, Fiedor, Farenholc (´65 Beneš ) , Kalda.
Na lavičce zůstal : Skotnica
Vedoucí mužstva : Golias Janis, Konvička

St 11. červen 2014, 09:10:11 CEST