Jindřichov - Osoblaha

JINDŘICHOV - OSOBLAHA

2 : 2

Osoblažští muži odehráli své předpolední utkání na hřišti vedoucího mužstva tabulky a již předzápasové tamtamy daly tušit, že utkání nebude jednoduché a ještě dlouho se o něm bude mluvit. Z důvodu zajištění nestrannosti a klidného průběhu, byl ze strany Osoblahy vznesen požadavek na tři nestranné sudí, kdy svaz žádosti dle zveřejněné nominaci vyhověl. O to větší překvapení bylo, když k utkání dorazil pouze jeden rozhodčí a to nestranný p. Jahoda (tento pískal domácím již pátý podzimní zápas).

Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří na rozdíl od osoblažských nepůsobili tak nervózním dojmem. Osoblaha utkání začala stejně jako s Vrbnem, jako bez zájmu s hodně nepřesnostma. Během úvodních 20. minut se ukázalo, že rozhodčí bude mít zcela zásadní vliv na celé dění na hřišti, neboť k vidění byly nejméně tři zákroky zezadu (1x Osoblaha 2x Jindřichov) a to bez potrestání. Po 20. minutách se osoblažští konečně osmělili a jejich první střelecký pokus skončil po krásné střele Kaldy za zády domácího brankáře. Vedení však netrvalo dlouho. Domácí znervózněli a hru přitvrdili. Nápomocnou ruku přiložil také hlavní rozhodčí, který zákroky domácích netrestal. To osoblažské zcela rozhodilo, ti znérvozněli a nejenomže začali sbírat žluté karty, ale umožnili domácím vyrovnat. Poločas, ve kterém byli Jindřichovští o málo lepším týmem, tak skončil 1 : 1. Druhý poločas začal ze strany osoblažských mnohem lépe, po cca odehraných 10. minutách vyslal českou uličkou Štejdíř Kaldu, který nezaváhal a Osoblaha vedla 2 : 1. Pak se začal hrát dobrý fotbal, kdy obě mužstva ukázala , že chtějí vyhrát. Zatímco osoblažští v koncovce neměli ty správné mířidla, Jindřichovští ano a vyrovnali na 2 : 2. V průběhu druhé půle začali mít osoblažští mírnou převahu a stávali se fotbalovější, což však zřejmě začalo vadit hlavnímu rozhodčímu, který začal domácím zcela jednoznačně připískávat. Vrchol jeho snažení přišel kolem 80. minuty, kdy zcela jasný faul, stažení unikajícího Kaldy rukama domácím brankářem neviděl a to k úžasu všech (nutno říci i domácích pořadatelů a fandů). Situaci naopak vyhodnotil zcela opačně, kdy odpískal simulování osoblažskému hráči a udělil mu žlutou kartu. Tímto momentem všem přítomným, a snad i nezaujatým ukázal, komu fandí a kdo má vyhrát. Domácí v závěru nastřelili ještě dvakrát tyč, ale toto zvláštní utkání, ve kterém osoblažští nasbírali 8 žlutých karet a domácí dvě, jinak slušně ani toto utkání nazvat nelze, tak skončilo remízou 2 : 2. Před posledním utkáním si osoblažští udrželi druhou příčku, ale další soupeři se zezadu již dotahují. Poslední zápas odehrají osoblažští v Nových Heřmínovech, kde je nečeká jistě nic jednoduchého a bude to chtít hlavně trpělivost a klid v koncovce.

Sestava: Tošenovský - Vašut, Krejčí, Hvížď, Korchan - A. Golias, Štejdíř, Mondek, Lukáš Tužinčin (35. Orava) - Dostál, Kalda

Branky: Kalda 2

Čt 3. listopad 2011, 11:23:13 CET