Břidličná "B" - Osoblaha

8. 5. 2013   TJ KOVOHUTĚ BŘIDLIČNÁ   -  FK SLEZAN OSOBLAHA    1 : 2 (0:2)

Ve středečním dohrávaném utkání jsme zajížděli na hřiště Břidličné. Na dobře připraveném trávníku se hrálo v prvním poločase vyrovnané utkání, kdy šance byly na obou stranách. Do vedení jsme však přeci jen šli   my. Po zahrávaném rohovém kopu A. Goliase a vyhrané hlavičce Krejčího se v pokutovém území dostal míč až k  nohám Korchana, který střelou z otočky propálil vše co mu stálo v cestě do brány  - 0 : 1 . Po chvíli jsme se dostali už do dvougólového vedení, kdy z levé strany poslal Tužinčin dobrý centr do vápna ke vzdálenější tyči k nabíhajícímu Hejtmánkovi. Po souboji s domácí obranou se míč opět dostal k našemu " Králi střelců " - Korchanovi, který jej pohodlně doklepl do brány  - 0 : 2.  První poločas nám tak vyšel báječně a pro některé z nás možná i nečekaně.
Druhý poločas  se mi však nehodnotí moc dobře. Měli jsme plno šancí jak zápas úplně rozhodnout a zlomit tak snahu domácí hráčů s výsledkem něco udělat.  Kdyby jsme dali přinejmenším 4 góly nikdo by se vůbec nedivil. Popisovat jednotlivé šance by zabralo   dvě stránky. Naše obrana musela být tak stále ve střehu a svými dobrými zákroky ji podpořil  skvěle chytající Tošenovský, který zlikvidoval i jednu stoprocentní šanci domácího mužstva -  střelu z voleje domácího útočníka z malého vápna. Nakonec se však domácí hráči za svou snahu dočkali a nastaveném čase precizně zahraným přímým kopem překonali Honzu Tošenovského.
Samozřejmě, že jsou nejdůležitější 3 body a ještě z venku, ale v příštích zápasech bychom za tento přístup (řešení gólových situací)  mohli draze zaplatit. Ovšem všichni makali na sto procent a nikomu nelze nic vyčíst.