Stará Ves - Osoblaha

Osoblaha, která své mužstvo opět skládala až na poslední chvíli před odjezdem, odehrála své utkání na nejvzdálenějším hřišti v soutěži ve Staré Vsi u Rýmařova. Po příjezdu si šli hráči prohlédnout hřiště, které bylo i přes velmi slunečné počasí na mnoha místech překvapivě hodně podmáčené.

Do sestavy Osoblahy se po devíti zápasové pauze způsobené zraněním kolena vrátil Martin Balicki. Od počátku utkání se hrál vyrovnaný fotbal a žádný z týmů si nevypracoval vážnější příležitost. Domácí hrozili spíše ze standartních situací a hosté se snažili překvapit domácí obranu rychlými brejky. V 15. minutě přišla první rána pro Osoblahu, když si své zranění obnovil M. Balicki a musel jej nahradit P. Krumpolc. O necelých 5 minut později po hrubé chybě ve středu zálohy šli tři domácí hráči na samotného T. Hrádelu. Se situací ale nenaložili nejlépe a s přispěním skvělého zákroku J.Tošenovského zůstalo skóre beze změny. Po této situaci odkulhal ze hřiště T. Hrádela a Osoblaha byla nucena využít svého druhého a posledního střídajícího hráče, do hry šel P. Dostál. Následně zahrozila i Osoblaha, když se do úniku dostal Kalda a přihrával před prázdnou bránu A.Goliasovi, kterému však míč v poslední chvíli vypíchl obránce. O několik okamžiků později A.Golias v pokutovém území domácích zamotal hlavu obráncům a pod sebe přihrál Pavlíkovi, který v dobré pozici trefil pouze před sebou stojícího protihráče. Do kabin se proto šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí, kteří si vypracovávali, i zásluhou někdy velmi přísně posuzovaných faulů, jednu standartku za druhou. Do šestnáctky létal centr za centrem a obrana Osoblahy byla téměř celý 2. poločas pod stálým tlakem, se kterým si ovšem i zásluhou skvěle chytajícího brankáře dokázala poradit. Osoblažští vážněji zahrozili poprvé až okolo 70. minuty, kdy po rychlém brejku centroval před bránu Kalda a Nikodým trefil tyč domácí brány. Na tyči skončil o několik minut později i pokus Goliase, který se sám prokličkoval obranou Staré Vsi. Následně se Osoblaha dokonce dočkala branky, a to když po souboji s domácím gólmanem dostal míč za brankovou čáru Uher. Gól však rozhodčí neuznal pro faul na brankáře. Na druhé straně se zapotila obrana Osoblažských, když Tošenovský zlikvidoval 2 stoprocentní šance domácích. Utkání směřovalo ke konci a Osoblaha si přála odvést alespoň bod, když dlouhým odkopem P. Dostál poslal do brejku Kaldu, který se řítil společně s Goliasem na domácího bránu. D. Kalda nahrál lépe postavenému A. Goliasovi, který si však s touto šancí neporadil a při pokusu o kličku jej o míč připravil brankář Staré Vsi. O pár minut později se situace téměř opakovala, tentokrát Kalda zakončoval sám. S jeho nepříliš dobře umístěnou střelou si ale domácí gólman poradil. Utkání tedy po fyzicky velmi náročných 90 minutách skončilo bez branek.

O následujícím víkendu odehrají osoblažští muži své poslední utkání v tomto ročníku před domácím publikem proti Malé Morávce, věřme, že se konečně dočkáme vítězství.

Stará Ves - Osoblaha 0:0

Sestava: Tošenovský - Hrádela(20. Dostál), Krupa, Balicki (15. Krumpolc), Korchán - Pavlík, Štejdíř, Nikodým, Uher - A. Golias, Kalda

Čt 10. červen 2010, 16:53:25 CEST