Slezské Rudoltice

V poslední říjnovou sobotu odehráli naši muži poslední zápas tohoto podzimu na hřišti Slezských Rudotlic. Hráči Slezských Rudoltic byli před utkáním na tom lépe a v posledních třech zápasech neprohráli, když porazili Lichnov, Město Albrechtice, Karlovice.  V utkání byli favority a toto chtěli před svými fandy potvrdit.

Osoblažští, kteří se v posledních zápasech potýkali s velkými změnami v sestavě a nevyrovnanými výsledky v průběhu celého podzimu, chtěli v posledním zápase, k tomu ještě v derby, uspět.

Hned od úvodního hvizdu to byli domácí hráči, kteří byli lepším týmem a Osoblažští se během první půle jen ojediněle dostávali na půli Slezských Rudoltic. Během prvního poločasu si domácí hráči vypracovali mnoho vyložených šancí a jednu z nich se jim v samotném závěru poločasu podařilo proměnit. Osoblažským se nedařilo kombinovat a hráči se zmohli pouze na odkopávání míčů. Do kabin tedy odešly mužstva za stavu 1:0 pro domácí.

Druhá půle přinesla zcela jiný obraz hry. Osoblažští se snažili kombinovat, což začalo domácím hráčům dělat problémy. Ti se naopak soustředili na taktiku nakopávaných míčů, se kterými si však obránci Kaňok a Krejčí dokázali poradit. Osoblažští byli čím dál smělejší, což jim přineslo po zásluze vyrovnání. Po akci bratří Tužinčinů, kdy Lukáš našel skvělým pasem Luboše, který přesnou hlavičkou srovnal na 1:1. Vyrovnávací branka rozhodila domácí hráče ještě více a po dalších 15 minutách se po střele Lukáše Tužinčina a teči Krupy dostali Osoblažští do vedení. Domácí hráči se snažili o vyrovnání, ale v tom jim skvělým reflexivním zákrokem zabránil gólman Osoblažských Tošenovský, který střelu z malého vápna vyrazil na břevno a potvrdil tak svou vzrůstající formu z posledních zápasů. Osoblažští již své vedení do konce zápasu udrželi a do tabulky si připsali důležité tři body.

Celkem nasbírala Osoblaha během podzimní částí 15 bodů, (8 bodů doma, 7 bodů venku) což lze brát jako zklamání a obsadili 10. místo tabulky. Mužstvo má jistě na víc a přejme si jenom, ať hráči k zimní přípravě přistoupí zodpovědně a my fandové se na jaře dočkáme více vyhraných zápasů.

Slezské Rudoltice - Osoblaha      1:2 (1:0)

Sestava:Tošenovský - Krupa, Kaňok, Krejčí, Hradela (85. Krumpolc) - Luboš Tužinčin, Štejdíř, Lukáš Tužinčin, Korchan - Dostál, J. Golias (65. Orava).

Branky Osoblahy: Luboš Tužinčin, Krupa

Ne 7. listopad 2010, 12:36:13 CET