Osoblaha - Třemešná

V sobotním, skoro letním počasí přivítali Osoblažští na svém hřišti mužstvo Třemešné. Po nepříliš vydařeném zápase v Malé Morávce chtěli hráči Osoblahy před svými fandy vyhrát, urvat další tři body do tabulky a přiblížit se tak horním příčkám. Osoblažští, kteří v každém zápase mají vynucené tři až čtyři změny v sestavě, se do Třemešné hned od úvodního hvizdu zakousli a hned v první minutě měli obrovskou příležitost, kterou však neproměnili. V úvodních 20 minutách to byli domácí, kteří diktovali tempo hry, byli lepším týmem a vytvářeli si i střelecké příležitosti. Tlak osoblažských vrcholil kolem 25. minuty, kdy po faulu ve vápně nařídil rozhodčí penaltu, kterou Lukáš Tužinčin s přehledem proměnil. Pak Osoblažští trochu polevili, čehož hráči Třemešné začali využívat a vytvářet si dobré střelecké příležitosti. Jelikož ani jedna strana již žádnou šanci nevyužila, odešli o poločase mužstva do kabin za stavu 1:0.

Druhá půle začala stejně jako první poločas. Osoblažští byli aktivnější, lépe kombinovali a byli přímočařejší v tahu na branku soupeře. Kolem 65. minuty byli Osoblažští důraznější před brankou hostů a dotlačili míč za záda brankáře Třemešné a po brance Luboše Tužinčina se dostali do vedení 2:0. Hráči Třemešné znervózněli a Osoblažští je v tu chvíli přehrávali. Do další velké šance se v zápětí dostal opět Luboš Tužinčin, ale svůj samostatný únik zakončil pouze do tyče. Od cca 80. minuty začali Osoblažští jako by bránit výsledek a začali vyklízet střed hřiště, čehož hosté začali využívat a v samotném závěru se jim podařilo skórovat. Více již však nestihli a Osoblaha si tak připsala další tři body v tabulce a se ziskem 31 bodů se již vyhoupla na 6. místo.

Své další utkání Osoblažští odehrají na hřišti mužstva Zátoru, kdy Zátor se v současné době nachází na posledním místě tabulky a jistě udělá vše proto, aby v tomto utkání zvítězil a odskočil z posledního místa.

OSOBLAHA - TŘEMEŠNÁ 2:1 (1:0)

Branky: Lukáš Tužinčin, Luboš Tužinčin

Sestava: Tošenovský, Vašut, Krupa, Krejčí Kocián, Tužinčin Lukáš (70. Golias J.), Štejdíř, Mondek, Tužinčin Luboš, Kalda, Dostál.

St 11. květen 2011, 20:18:28 CEST