Osoblaha - Nové Heřmínovy 3:3

OSOBLAHA - NOVÉ  HEŘMÍNOVY

3 : 3 (1 : 2)

V sobotu se začala druhá část letošního ročníku v okresní fotbalové soutěži, kdy Osoblažští na svém hřišti přivítali silný a bojovný celek z Nových Heřmínov. Obě mužstva byly po podzimní části mezi prvními pěti a dělil je pouze rozdíl tří bodů. Osoblažští, druzí po podzimu a hrající na domácím hřišti, byli mírným favoritem utkání, ale od hostí z Nových Heřmínov, po podzimu čtvrté mužstvo tabulky, se dal očekávat  tvrdý a důrazný fotbal.

Po dlouhé zimní přestávce, bylo již při rozcvičení na první pohled patrné, kdo chce v utkání vyhrát a kdo je v jaké pohodě. Od úvodních minut na hřišti dominovali hosté, lépe kombinovali, přihrávali si a více běhali. Na Osoblažských, kteří nenastoupili v plné síle, chyběli čtyři hráči základní sestavy, bylo patrné, že někteří zelenou plochu hřiště vidí letos poprvé, stejně jako balón a svého spoluhráče. Hosté se od začátku tlačili k bráně a bylo otázkou času, kdy dají první gól. Neuběhlo ani 10 minut (přesně 8:45 minut hrací doby), kdy si Osoblažští dali vlastní gól a hostím tak jejich počínání sami usnadnili. Hosty darovaná branka zcela ukolébala a přestali se tak tlačit k bráně domácích, soustředili si na držení míče.  To domácím hráčům umožnilo zvednout hlavu a v době od 25. minuty do 30. minuty prvního poločasu svého soupeře přehrávat. Během této silné pětiminutovky se domácím hráčům podařilo po pěkné akci, kdy následovaly tři přesné přihrávky po sobě, hlavičkou Uhra vyrovnat. Kdo z domácích fandů čekal po vstřelené brance souvislý tlak ze strany domácích, byl jistě zklamaný, neboť hosté opět začali hrát fotbal a do poločasu po přesné střele z přímého kopu dali znovu vedoucí branku.

Stejně jak první půle skončila, tak druhá začala. Hosté byli lepším týmem a Osoblažští pouze se štěstím odolávali. Hráči Nových Heřmínov, povzbuzováni bubny a trumpetami svých fandů si jistě připadali jako na domácím hřišti a utkání chtěli rozhodnout co nejdříve ve svůj prospěch. Asi v 70. minutě se jim tak podařilo po hrubé chybě v obraně domácích vstřelit třetí branku, která, jak se ukázalo, byla pro další hru velmi důležitá. Hostující hráči, vědomí si svého vedení 3:1 přestali úplně hrát a jako by zcela vyklidili střed hřiště. Přestali si přihrávat a začali míče pouze nakopávat. Osoblažští se tak uklidnili a začali přebírat aktivitu. Jak je důležité si přesně přihrát, se ukázalo v 75. minutě, kdy po sérii rychlých a přesných přihrávek ze strany domácích přišla přesná střela k tyči z nohy Pavlíčka, která znamenala snížení na rozdíl jediné branky. Hosté znervózněli, ale vrátit se zpět do hry se jim již nepodařilo. Za pár minut přišlo vyrovnání z nohy J. Goliase a až do konce utkání to byli pak domácí hráči, kteří byli lepším týmem. Žádné mužstvo již do konce utkání gól nevstřelilo a tak utkání skončilo asi zaslouženě remízou. Obě mužstva si do tabulky připsala po jednom bodu, za předvedenou hru jsou to však pro domácí hráče spíše hodně šťastné body. Své další utkání odehrají osoblažští hráči na hřišti Starého Města, kde určitě předvedou lepší výkon.

Sestava : Tošenovský, Vašut, Hvižď, Krupa(Pavlíček), Tužinčin Lub., Fiedor (Balog), J. Golias, Tužinčin Luk., Hejtmánek(Orava), Uher, Kalda

Trenér:  Balicki Martin

Branky: Uher, Pavlíček, Golias J.

Čt 19. duben 2012, 12:45:00 CEST