Nové Heřmínovy - Osoblaha 1:0

NOVÉ HEŘMÍNOVY - OSOBLAHA

3 : 3

Své poslední podzimní vystoupení mají za sebou i naši muži.  Ti se představili v Nových Heřmínovech, kde je jistě nečekala žádná procházka růžovou zahradou.   Domácí si v letošní sezoně vedou více než dobře a před utkáním se drželi na čtvrté pozici. Osoblažští, kteří byli před utkáním na druhém místě se v závěru podzimní části potýkají se ztrátou formy, tudíž se favorit utkání nedal určit.

Domácí hráči, vyznačující se velkou bojovností, se do osoblažských  hned v úvodu zakousli.  Osoblažští, stejně jako v ostatních utkání do zápasu  vstoupili, jako by se jim nechtělo.   Bez elánu, bojovnosti.  Domácí hráči, byli jako vždy hnáni divokými domácími příznivci a za podpory pyrotechniky a bubnu, byli více nebezpeční.  Osoblažští prvotní nápor odrazili, ale  kdo čekal  zvýšenou snahu jejich strany, byl asi zklamán.  V první půli se ani jedno mužstvo neprosadilo tak poločas skončil zaslouženě  0 :0.

Poločasové zprávy z utkání ve Slezských Rudolticích zřejmě dorazily i do Nových Heřmínov (v té době vedly Slezské Rudotlice nad Jindřichovem 2 :1),  a to osoblažské jenom  uchlácholilo v dojmu, že vše půjde samo a tak se není čemu divit, že mdlý fotbal ze strany osoblažských pokračoval i v druhém poločase. Domácí vycítili, že osoblažští se na hřišti spíš trápí a to je uklidnilo. Hned od druhé půle bylo na hřišti patrné, že kdo dá gól vyhraje. Nehrál se žádný úchvatný fotbal. Zlomový moment přišel kolem 70. minuty, kdy   obranou osoblažských prošel jeden míč, který domácí útočník s přehledem uklidil do sítě a poslal domácí do vedení.  V tom osoblažští opět pochopili, že je nutné hrát a přidali. Bohužel však již bylo pozdě a krom sporného okamžiku, kdy domácí obránce fauloval Kaldu ve velkém vápně  a rozhodčí nechal hru pokračovat, se již nic dalšího nestalo.  Utkání tak skončilo porážkou osoblažských v nejtěsnějším poměru 1 : 0,  kdy se jednalo se o teprve druhou prohru během podzimu.  Osoblažští  tak po podzimní části skončili na druhém místě se ziskem 27 bodů a ztrátou na první Jindřichov 4 bodů.  Zezadu se již dotáhli Světlá Hora, Nové Heřmínovy a Vrbno, tudíž na jaro se dají očekávat tuhé boje a jistě  není nic ztraceno.

Je škoda, že forma , kterou se osoblažští prezentovali skoro celý podzim  se neudržela v samém závěru  a polední tři zápasy jim tak trochu nevyšly.  Je teď na hráčích , aby si uvědomili, že když se nedaří herně, je třeba  bojovnost a vůle, tak jako v Jindřichově v druhé půli, za což jistě dostali pochvalu i od svých fandů.  Sami hráči poznali, že hrát se dá s každým a ukázali, že i s Osoblahou je nutné stále počítat.

Samozřejmě,  že mnohdy mohou hráči odvést bojovný  a dobrý výkon  a stejně to nestačí. Tak se tomu stalo v utkání v Brantících a v Jindřichově.  Rozhodčí, p. Kapustniak a Jahoda  kteří tyto zápasy pískali, jistě věděli  moc dobře, proč osoblažské doslova zařezali  a je jenom otázkou, proč se toto děje v tak nízké soutěži, jakou  Okresní přebor je.  Stane se, že rozhodčí chybu udělá, je to lidské, ale položme si otázku, kolik pokutových kopů kopala Osoblaha za celý podzim, žádný.  A třeba v Nových Heřmínovech, Jindřichově  byly  určitě jisté.  Proti Osoblaze byly  kopány tři, a to vždy na hřišti soupeře. Nechme tedy podzimní emoce odpočinout a připravme se na jarní boje, které doufejme budou  mnohem čistější než podzimní.

Čt 19. duben 2012, 13:11:17 CEST